İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta istifa etti; “Görevime devam etmem siyasi nezakete uygun olmayacaktır”

T24 Haber Merkezi

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, kongrede Koray Aydın’ı desteklediği için, görevine devam etmenin siyasi nezakete uymayacağını belirterek istifa etti. 

İYİ Parti’de Müsavat Dervişoğlu’nun genel başkan seçildiği olağanüstü kurultayın ardından gelen istifa kararlarına bir yenisi daha eklendi. Partinin TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta, görevinden istifa etti. 

Erhan Usta, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“KAMUOYUNA ARZIMDIR!

Partimiz Cumartesi günü 5. Olağanüstü Kurultayını gerçekleştirmiştir. Sn. Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti’nin yeni genel başkanı olarak seçilmiştir.

Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Çok kısa bir zaman dilimine sıkıştırılan kurultay süreci boyunca yaptığımız istişareler sonucunda, Sn. @korayaydintr‘ı destekleme kararı aldım ve bu kararımı kamuoyuyla da paylaştım.

Aldığım bu kararda, İYİ Parti’nin merkezde konumlanması ve partinin toparlanması ihtiyacına, Sn. Koray Aydın’ın daha fazla katkı sağlayacağına olan inancım etkili olmuştur.

Genel Başkan seçilen Sn. Müsavat Dervişoğlu’nun da bu ihtiyaca cevap vereceğine, vermeye gayret edeceğine inanıyorum. Sn. @MDervisogluTR, “abi” diye hitap ettiğim, uzun süredir sorunsuz çalıştığım biridir. Kendisiyle kişisel olarak herhangi bir sorunum asla bulunmamaktadır.

Bu bir bayrak yarışıdır ve delegelerimiz bu ateşten gömleği kendisine uygun görmüştür.

Ancak başka bir adaya desteğimi açıkladıktan sonra bu görevime devam etmem siyasi nezakete uygun olmayacaktır.

Bu nedenle, kongre günü salonda, TV ekranlarında da söylediğim üzere Grup Başkanvekilliği görevimden istifa ediyorum. Bugün itibarıyla İYİ Parti TBMM Grubuna istifa dilekçemi verdim.

Bu kararı ivedilikle açıklamamın nedeni; yeni kurulacak İYİ Parti grubunun önünü açmaktır. Göreve getirilecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x