Ülkü Ocakları Başkanı, Zafer Partili başkan adayına saldırdı: ‘İkinci Sinan Ateş vakası yaşanmasın’

Adana’da yerel seçimlerde Zafer Partisi’nden Sarıçam Belediye Başkan Adayı olan Ali Develi, dün Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy ve beraberindekiler tarafından saldırıya uğradığını ifade etti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Develi, “Eşimin ve çocuklarımın yanında bana sırtlan gibi saldıran kendini bilmez, savunduğu dava ile hiçbir alakası olmayan Adana Ülkü Ocakları Başkanı ve ekibi bu kutlu davayı lekeleyen kendini bilmez güruh ile kanımın son damlasına kadar mücadele edeceğim” dedi.

Halk TV’den Mustafa Balcı’nın aktardığına göre; 15 Mayıs saat 11.00 sıralarında Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Cem Tutsoy, beraberindeki 4 kişi ile birlikte Zafer Partisi Sarıçam Belediye Başkan Adayı Ali Develi’nin bulunduğu berbere geldi. Develi’nin 16 yaşındaki oğlunun çırak olarak çalıştığı berber dükkanına giren 4 kişi, içeride bulunan Ali Develi’yi dükkânın dışına çağırdı. Ülkü Ocakları mensubu olduğu belirtilen 5 isim Develi’nin etrafında çember oluşturdu.

Tutsoy, Develi’nin 31 Mart seçimleri öncesinde MHP’li Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ aleyhinde paylaşımlar yaptığını belirterek, “Sana Bilal başkanın selamını getirdik” ifadelerini kullandı ve Develi’ye tokat attı. Tokat sonrası Tutsoy’un beraberindeki 4 kişi Develi’yi darp etti.

Olaylara şahit olan Develi’nin 16 yaşındaki oğlu ve eşi duruma müdahale etmeye çalışarak araya girdi. İddiaya göre Tutsoy’un yanındaki isimler, Develi’ye “Seni Adana’da yaşatmayacağız, seni ben vurup öldüreceğim” şeklinde bağırdı.

Saldırının ardından Adana Yüreğir Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu alan Develi, sonrasında eşi ve oğlu ile birlikte polise giderek saldırganlar hakkında şikayette bulundu. Koruma talep eden Develi, polise verdiği ifadede “İkinci bir Sinan Ateş vakası yaşansın istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x