Yılmaz Özdil: Özgür Özel’in genel başkan seçilir seçilmez ilk arayıp teşekkür ettiği gazeteci Buket Aydın’dı

Gazeteci Yılmaz Özdil, iktidara yakınlığı ile bilinen gazeteci Taha Hüseyin Karagöz ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in görüşmesinin tepkileri sürerken dikkat çeken bir iddiada bulundu. Özdil, Özel’in genel başkan seçilir seçilmez ilk aradığı gazetecinin Buket Aydın olduğunu öne sürdü. 

Kendi YouTube kanalında açıklama yapan Özdil konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: 

“Bu Özgür Özel’in trol mrol makam odasında ağırlaması tartışılıyor ama genel başkan seçilir seçilmez derhal telefon ederek ilk arayıp teşekkür ettiği gazeteci bu ülkede kimdi biliyor musunuz? Buket Aydın’dı. Hatta Özgür Özel Buket Aydın’a telefon ettiğini gizlemiş kimseye çaktırmamaya çalışmıştı ama bizzat Buket Aydın açıkladı. Meğer Buket Aydın’la Özgür Özel tee 2015 yılından beri arkadaşlarmış. Zaman zaman telefonlaşır memleket üzerine konuşuyorlarmış. Özgür Özel’i de ilk keşfeden kişi zaten Buket Aydın’mış. 2015 yılında Buket Aydın Özgür Özel’e demiş ki, “Tam bir sol lider figürüsün seni çok tebrik ederim”. Özgür Özel de CHP Genel Başkanı seçilince ilk telefonu bu yüzden Buket Aydın’a açmış”


TIKLAYIN – Taha Hüseyin Karagöz, İsmail Saymaz’a da düğün davetiyesini vermiş; “Ben bu adamı hiç tanımam, hayatımda görmüşlüğüm yok”

 TIKLAYIN – Özgür Özel’den tartışma yaratan görüşme; Taha Hüseyin Karagöz açıklama yaptı: Gazeteci-politikacı diyaloğu içinde görüştüm

TIKLAYIN – Özgür Özel’in Taha Hüseyin Karagöz ile görüşmesine büyük tepki: “Bu yumuşama değil, duruş bozukluğudur; keşke, yargı mağduru bir KHK’lı ile görüşseydi…”

TIKLAYIN – Özgür Özel’den Taha Hüseyin Karagöz açıklaması: “Evleniyorum” dedi, davetiye verdi, oturduk, beş dakika sohbet ettik 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x